تخته دارت Puma مدل Bandit plus

ورزش دارت و تاریخچه آن دیدگاه خود را بنویسید

دارت یک ورزش است که در آن  دارت های کوچک به سمت یک دایره ثابت به یک دیوار پرتاب می شوند. اگر چه تخته ها و قوانین مختلف در گذشته استفاده شده است،  امروزه اصطلاح “دارت” معمولا به یک بازی استاندارد شده با مجموعه قوانین و شکل تخته دارت خاص اشاره دارد. بازی Darts یک بازی سنتی است که معمولا در انگلیس و ایرلند بازی می شد و سپس در سراسر کشورهای مشترک المنافع، هلند، بلژیک، آلمان، کشورهای اسکاندیناوی، ایالات متحده و دیگر نقاط جهان پخش شد.

تخته ورزش دارت

تخته دارت های باکیفیت از الیاف سیزال ساخته می شوند. تخته های ارزانتر گاهی اوقات از چوب پنبه یا چوب کبریتی ساخته می شوند. با این حال، چندین نوع از فیبر سیزال در امروز استفاده می شود که از شرق آفریقا، برزیل و چین تهیه می گردد. تخته ورزش دارت استاندارد دارای قطر ۴۵۱ میلی متری است و به ۲۰ بخش شعاعی تقسیم می شود. هر بخش با سیم فلزی یا یک نوار نازک از ورق فلز جدا می شود.بهترین تخته های دارت دارای سیم نازک تر هستند، به طوری که دارت ها ضربه کمتری به سیم ها بزنند. اعداد نشان دهنده بخش های مختلف امتیازدهی تخته دارت نیز به طور معمول از سیم ساخته شده است، به خصوص در تابلوهای با کیفیت مسابقات این مورد کاملا رعایت می شود. در تخته های دارت باکیفیت پایین اغلب اعداد به طور مستقیم بر روی تخته چاپ می شود.

در اواخر دهه ۷۰، شرکت ها طراحی، شروع به تولید تخته های دارت الکترونیکی کردند. این تخته ها دارای کامپیوتر ثبت امتیاز الکترونیکی هستند که با طیف گسترده ای از انواع بازی پیش برنامه ریزی شده اند. این تخته ها از روکش های پلاستیکی با سوراخ های کوچک ساخته شده است. هنگامی که یک دارت به سمت تخته پرتاب می شود، با یک صفحه فلزی تماس می گیرد و به کامپیوتر می گوید که بازیکن آن را پرتاب کرده است. این تخته های خودکار باعث محبوبیت محبوبیت این بازی در ایالات متحده شد.

تخته دارت
تخته دارت

دارت

سوزن دارت مدرن چهار بخش دارد: نوک تیز، اژدری که قسمت جلویی برجسته دارت است، شفت و قسمت انتهایی بال مانند (flight). میله فولادی دارت در دو طول ۳۲ میلیمتر و ۴۱ میلیمتر ساخته می شود و گاهی اوقات به منظور بهبود چسبندگی کنگره دار یا پوشش داده ساخته می شود.

سوزن دارت
سوزن دارت

ابعاد ورزش دارت

فدراسیون دارت (WDF ) از استانداردهای زیر برای بازی استفاده می کند:

ارتفاع – مرکز تخته دارت آویزان شده تا کف ارتفاع ۱٫۷۳ سانتی متری دارد

فاصله – خطی که باید پرتاب کننده پشت آن قرار گیرد، ۲٫۳۷ متر از تخته دارت فاصله دارد.

فروشگاه وان اسپورت با گردآوری مجموعه ای از بهترین برندها سعی در ارائه تجهیزات ورزش دارت شامل تخته دارت و دارت با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت کرده است. جهت خرید از فروشگاه ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید