معرفی بهترین مارک شلوار کوهنوردی ۲۰۲۱

onesportonesport
یک شلوار عالی برای پیاده روی راحتی ، آزادی حرکت ، تطبیق پذیری برای عملکرد خوب در طیف وسیعی از محیط ها و دوام طولانی مدت را ارائه می دهد. از نظر مواد ، بسیاری از شلوارهای بالا امروزی از نایلون سبک برای تنفس و محافظت در برابر آب و هوای مرطوب و باد تهیه می شوند و به طور فزاینده ای دارای ویژگی هایی مانند پاهای زیپ دار و زانوهای مفصل است. بسته به فصلی که در آن به مسیرها می روید ، ضخامت و قابلیت تنفس نیز اهمیت دارد. در زیر بهترین شلوارهای پیاده روی 2021 آورده شده است. برای اطلاعات بیشتر ، جدول مقایسه و مشاوره خرید ما را در زیر انتخاب کنید.

سوالی که بسیاری از مشتریان در هنگام خرید شلوار کوهنوردی از ما می  پرسند این است که بهترین مارک شلوار کوهنوردی کدام است؟ آیا بهترین مارک شلوار کوهنوردی دنیا در ایران قابل تهیه هستند؟ شلوارهای کوهنوردی خوب چه ویژگی های دارند؟ هنگام خرید شلوار کوهنوردی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات شما پاسخ دهیم و بهترین مارک شلوار کوهنوردی ۲۰۲۱ را نیز به شما معرفی کنیم. یک شلوار عالی برای کوهنوردی و پیاده روی باید راحتی ، آزادی حرکت ، تطبیق پذیری برای عملکرد خوب در طیف وسیعی از محیط ها و دوام طولانی مدت را ارائه دهد. از نظر مواد، بسیاری از شلوارهای امروزی از نایلون سبک برای تنفس و محافظت در برابر آب و هوای مرطوب و باد تهیه می شوند و به طور فزاینده ای دارای ویژگی هایی مانند پاهای زیپ دار و زانوهای مفصل دار است. بسته به فصلی که در آن به مسیرها می روید ، ضخامت و قابلیت تنفس نیز اهمیت دارد.

برای برخورد با مسیرها مانند یک کوهنورد واقعی ، یک شلوار کوهنوردی ضروری است. محصولات بهترین برندهای شلوار کوهنوردی تناسب بالا، دوام ، تنفس و مقاومت در برابر آب را ارائه می دهند که در سایر انواع شلوار یافت نمی شود. اینکه کدام نوع شلوار کوهنوردی برای شما مناسب تر است به عوامل مختلفی مانند سبک و فصل بستگی دارد. ما ۷ مورد از بهترین مارک شلوارهای کوهنوردی و پیاده روی موجود در بازار را بررسی کرده ایم تا شما را برای ماجراجویی بعدی خود کاملاً آماده نماییم.

۷ مورد از بهترین مارک شلوار کوهنوردی ۲۰۲۱

خب در ادامه مطلب قصد داریم ۷ مورد از بهترین برند شلوار کوهنوردی سال ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنید. هر چند تهیه تعدادی از این محصولات در ایران کار سختی است اما شاید شما بتوانید از طریقه واسطه ها این محصولات را از فروشگاه های خارج از کشور تهیه نمایید.

۱- prAna Stretch Zion (حدود ۳ میلیون تومان)

مواد: ۹۷٪ نایلون ، ۳٪ اسپندکس
وزن: ۳۸۵ گرم
کمربند: دارد
ویژگی ها: بسیار راحت و همه کاره.
معایب: تنفس می تواند در هوای گرم مسئله ای باشد.

برترین های کوهنوردی طیف وسیعی از شلوارهای طبیعت گردی را در طول این سال ها تست و  آزمایش کرده اند و همه بر این باورند که نمی توانید ترکیب بهتری از راحتی و عملکرد را نسبت به Stretch Zion prAna پیدا کنید. دلیل انتخاب این برند به عنوان بهترین مارک شلوار کوهنوردی این است که به لطف پارچه ای کشیده ، دامنه حرکتی خوبی را به دست می آورید. از نظر ویژگی ها ، Stretch Zion دارای یک جیب بار زیپ دار است که برای ذخیره سازی مفید است. در کل ، Stretch Zion تقریباً شامل کل بسته بندی یک شلوار کوهنوردی است و طراحی بسیار زیبا برای پوشیدن حتی به عنوان یک شلوار پیاده روی روزمره داخل شهر را نیز دارد.

شلوار کوهنوردی پرانا

تنها مشکل واقعی prAna Stretch Zion هنگام پوشیدن آن در هوای گرم است. ساختار نایلونی آن تقریبا شبیه یک پوسته نرم سبک است. این ضخامت اضافی باعث می شود که در طول پیاده روی تابستانی کمی گرم شوند. از طرف دیگر ، پارچه پوسته با دوام است و می تواند طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی را تحمل کند.

۲-  Ferrosi Research Outdoor (2.3 میلیون تومن )

مواد: ۸۶٪ نایلون ، ۱۴٪ اسپندکس
وزن: ۳۵۴ گرم
کمربند : ندارد
مزایا: بیشتر از Stretch Zion قابلیت تنفس دارد.
معایب: درای کمربند داخلی نیست. تنوع کمتری نسبت به Stretch Zion دارد.

Research Outdoor مستقر در سیاتل استاد تولید محصول برای شرایط سخت است، بنابراین تعجبی ندارد که Ferrosi یکی از بهترین مارک شلوار کوهنوردی و پیاده روی لیست ما است. با وجود احساس سبک وزن ، پوسته نایلون/اسپندکس Ferrosi و تناسب نیمه تریم، آن را راحت و کشسان می کند. علاوه بر این ، پارچه برای تنظیم درجه حرارت عالی است. این شلوار به اندازه کافی سخت است که باد را بریده و بارش باران سبک را تحمل کند ، اما هنگامی که دماسنج شروع به بالا رفتن می کند ، سریع خشک می شود و نفس می کشد. شایان ذکر است که شلوار کوهنوردی Ferrosi به تازگی یک به روزرسانی سبک دریافت کرده است، از جمله زیپ افقی در جیب ران (قبلا عمودی بود) و هیچ زیپ در جیب های عقب وجود ندارد، اما فرمول برنده سالهاست که بدون تغییر باقی مانده است.

شلوار کوهنوردی فروسی

با توجه به تجربه کارشناسان برتر کوهنوردی ، Outros Outdoor Research Ferrosi و prAna Stretch Zion در بالا دو شلوار کوهنوردی و پیاده روی برتر برای شرایط ۳ فصل هستند. اگر قصد دارید از این شلوار به طور انحصاری در مسیر استفاده کنید فروسی در زمینه بهبود تنفس انتخاب بهتری است. اگر می خواهید یک شلوار همه کاره داشته باشید که بتواند تقریباً همه کارها را انجام دهید از جمله پوشیدن در شهر و مسافرت prAna گزینه بهتر و راحت تری است.

۳ – کلمبیا سیلور ریج کانورتیبل (۱٫۶ میلیون تومان)

مواد: ۱۰۰٪ نایلون ، صفحات مش پلی استر
وزن: ۳۵۶ گرم
کمربند: دارد
ویژگی ها: ارزش بالا نسبت به قیمت و داشتن جیب های زیاد
معایب: برش کمی گشاد است و جنس مواد به کار رفته دوام بالایی ندارد

برای پیاده روی گاه به گاه کلمبیا سیلور ریج کانورتیبل ارزش فوق العاده ای به عنوان یک شلوار کوهنوردی دارد. این شلوار با قیمت معقول ۱٫۶ میلیون تومان ارائه می شود و اغلب با قیمت قابل توجه کمتری در آمازون موجود است. با داشتن پارچه های قابل تنفس و خشک شدن سریع این شلوار عملکرد خوبی دارد (این مورد باعث می شود برای مسافرت نیز محبوب باشد). آنها قابل تبدیل هستند ، به این معنی که پاها بسته می شوند و شلوار به راحتی شورت می شود. و با دو جیب عمیق و بسیار قابل دسترس و یک جیب امنیتی زیپ دار ، از نظر ذخیره سازی چیزی کم نخواهید داشت. روی هم رفته، عملکرد و راحتی این شلوار بسیار قابل توجه است.

Columbia Silver Ridge Convertible hiking pant

معایب Columbia Silver Ridge Convertible چیست؟ با وجود اینکه از نظر قیمت نسبتاً خوب ساخته شده اند ، اما مواد به کار رفته نسبتاً نازک هستند و به اندازه برخی از گزینه های گران قیمت در لیست ما در برابر سرما محافظت نمی کنند. علاوه بر این ، زیپ ها به کار رفته در بخش مفصل صاف نیستند و نصب کردن بخش پاها پس از جدا سازی کمی ظرافت می طلبد. در نهایت ، برش از نظر مد و به روز بودن بسیار مناسب است و برای روزهای طولانی در مسیر ، طراحی باریک تر بسیار مناسب تر می بود. اما بحث قیمت یا گزینه های گسترده رنگ و اندازه آن بسیار مهم است ، به همین دلیل است که ما Silver Ridge شماره ۳ بهترین مارک شلوار کوهنوردی لیست ما را دارد.

۴ –  کوهل Renegade Convertible (2.7 میلیون تومان)

مواد: ۹۵٪ نایلون ، ۵٪ اسپندکس
وزن: ۴۸۲ گرم
کمربند: ندارد
مزایا: یک شلوار همه کاره با فضای ذخیره سازی زیاد.
معایب: اندکی گشاد و کمی سنگین.

به طور کلی ، شلوار کوهل دارای ظاهر متمایزی است که با پارچه با دوام و طراحی زیپ دار طراحی شده است که باعث شده Renegade Convertibles در این لیست رتبه ای ۴ را کسب کند. ترکیب متفکرانه مواد و ساخت و ساز محکم ، Renegade را بسیار سخت و بادوام می کند. طراحی مدرن و مقدار کشش سخاوتمندانه و قابل تبدیل به شلوارک مدل Renegades ، این محصول را برای تمام سلیقه ها مناسب کرده است.

Kuhl Renegade Convertible hiking pants

طراحی قابل تبدیل Renegade یکی از بهترین ها است. مخصوصاً  ظاهر کم مشخصات آن که در پوشاندن زیپ ها بسیار حرفه ای عمل می کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید تعدادی وسیله در جیب خود حمل کنید یا از شلوار برای سفر استفاده می کنید، Renegade گزینه های زیادی برای ذخیره سازی ارائه می دهد. علاوه بر دو جیب استاندارد جلو و عقب ، جیب های محموله در هر دو طرف شما قرار می گیرند که مجموعه ای دیگر از “جیب های محفظه” در داخل آنها برای ذخیره اشیاء با ارزش وجود دارد. این مورد ممکن است برای کسانی که ترجیح می دهند بدون سنگین شدن پیاده روی کنند بیش از حد باشد، اما با این وجود طراحی عالی آن این محصول را به یکی از بهترین مارک شلوار کوهنوردی تبدیل کرده است.

۵- Montane Terra Pack (2.7 میلیون تومان)

مواد:  نایلون
وزن کششی : ۲۳۸ گرم
کمربند : دارد
مزایا: بسیار سبک و جمع و جور
معایب: اتصال دهنده دکمه ضعیف

Montane Terra Pack با کاهش وزن از طریق شلوارهای محبوب Terra ، دارای ساختار فوق العاده سبک و ساده است. وزن فوق العاده کم ۲۳۸ گرمی عمدتا به دلیل پارچه اختصاصی Vector Lite است ، که به نظر می رسد تنفس خوبی دارد و کشش عالی را برای کشیدن و خم شدن ارائه می دهد. این شلوار همچنین دارای یکی از سیستم های قابل تناسب بیشتر با بند کمری الاستیک ، دارای دکمه و بستن محکم و کمربند متحرک است. همراه با برش ورزشی و زانوهای مفصل دار ، Terra Pack نمره بالایی برای راحتی مسیر برای کسانی که سریع و سبک حرکت می کنند ، می دهد.

Montane Terra Pack hiking pant

پارچه نازک ، Terra Pack را به یکی از سبک ترین لیست ما تبدیل می کند ، اما همچنین با همه کاره بودن یک گزینه شگفت انگیز است. این شلوار پس از یک پیاده روی طولانی در زمین های ناهموار هیچ نشانه ای از سایش نشان نداده و پوشش DWR باران و برف سبک را به راحتی تحمل می کند. یکی از معایب این شلوار، بست دکمه در قسمت پایینی ساق پا بود که پس از مدت کوتاهی کنده می شود. این امر برای افرادی که از توانایی باریک کردن سجاف پایینی و محکم نگه داشتن آن در بالای چکمه خود لذت می برند را کمی مایوس می کند. به جز این مورد، ما فکر می کنیم که Terra Pack یک گزینه کامل و در عین حال فوق العاده سبک است. شلوار کوهنوردی Montane Terra Pack در فروشگاه ما قابل تهیه می باشد.

۶- Arc’teryx Lefroy Pant (3.2 میلیون تومان)

مواد: ۸۶٪ نایلون ، ۱۴٪ الاستین
وزن: ۲۸۹ گرم
کمربند: دارد
مزایا: ساختار عالی و قابلیت تنفس.
معایب: گران قیمت برای یک شلوار کوهنوردی سبک وزن.

بسیاری از شلوارهای کوهنوردی از مارک های فنی Arc’teryx سنگین و تقریباً شبیه پوسته هستند اما Lefroy یکی از سبک ترین شلوارهای این شرکت با وزن حدود ۲۸۹ گرم است و مخصوص شرایط گرم ساخته شده است. Lefory با پارچه AirPerm بسیار خوب نفس می کشد ، میزان کشش خوبی دارد و خیلی گشاد یا خیلی تنگ نیست.این محصول در لیست ما شماره ۶ بهترین مارک شلوار کوهنوردی را به خود اختصاص داده است و می توانید از این شلوار برای پیاده روی و کوهنوردی استفاده کنید و همچنین گزینه مناسبی برای سفر است.

Arc'teryx Lefroy hiking pants

اگر در حال برنامه ریزی برای پیاده روی کامل در تابستان هستید یا شلواری می خواهید که سالها دوام بیاورد ، کیفیت ساخت Arc’teryx ارزش هزینه اضافی را دارد. به نظر می رسد که این شرکت همیشه به جزئیات کوچک توجه می کند و Lefroy نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال ، این شلوارها به طور قابل توجهی گران تر از سایر گزینه های سبک وزن مانند OR Ferrosi و مقرون به صرفه Columbia Silver Ridge در بالا هستند. Ferrosi به طور خاص یک رقیب بسیار مناسب با کشش و تنفس مشابه است، اگرچه کمربندی مانند Lefroy ندارد و Silver Ridge نصف یا حتی کمتر برای شما هزینه خواهد داشت.

۷- Fjallraven Vidda Pro Ventilated (4.2 میلیون تومان)

مواد: ۶۵٪ پلی استر ، ۳۵٪ پنبه
وزن: ۵۵۸ گرم.
کمربند: ندارد
مزایا: محکم ، بادوام و در حال حاضر بیشتر تنفس پذیر را دارد
معایب: ضخیم است و برای پوشش مسافت های طولانی ایده آل نیست.

در سال ۲۰۲۱ به ندرت می توان شلوارهای کوهنوردی با پنبه برای فضای باز مشاهده کرد ، اما Vidda Pro از شرکت سوئدی Fjallraven نوعی متفاوتی است. این شلوار از جنس محکم G-1000 Fjallraven ساخته شده است که ۳۵ درصد پنبه است که از سایر گزینه های موجود در این لیست سنگین تر است و همه می دانیم که از نظر مقاومت در برابر آب دقیقاً نمی درخشد (برای ضد آب بودن ، Fjallraven استفاده از موم زنبور عسل که سازگار با محیط زیست برای محافظت بیشتر را توصیه می کند). ضخامت پارچه G-1000 به شما این امکان را می دهد تا بدون نگرانی روی سنگ ها حرکت کنید. شعار این برند سوئدی این است: استحکام و دوام را نمی توان شکست داد.

Fjallraven Vidda Pro Ventilated hiking pants

 Vidda Pro Ventilated دارای زیپ های جانبی بین ران و زانو برای تخلیه گرما ، همراه با پارچه کششی در قسمت داخلی پاها برای تحرک بهتر است. هر دو از نظر ما تغییرات مثبتی هستند و تن پوش را همه کاره می کنند. البته Vidda Pro Ventilated برای کوهنوردی و پیاده روی که باید مسافت زیادی را طی کنید، توصیه نمی شود، اما برای حرکت های خارج از مسیر (مانند ماهیگیری و شکار ) یا گرما و حفاظت بیشتر در اطراف کمپ بهترین گزینه حال حاضر در دنیاست.

راهنمای خرید شلوار کوهنوردی

شلوارهای پیاده روی و کوهنوردی ممکن است مانند شلوارهای معمولی روزمره شما به نظر برسند. با این حال ، فناوری زیادی برای طراحی شلوارهای مناسب برای آب و هوای گرم  و سرد و  فعالیت های کوهستانی وجود دارد. در اینجا هنگام خرید شلوارهای مخصوص کوهنوردی به چند نکته مهم توجه کنید.

مواد شلوار پیاده روی و کوهنوردی

شلوارهای کوهنوردی معمولاً از ترکیب نایلون ساخته می شوند و اکثرآن ها حداقل مقدار کمی کشش داخلی از طریق الاستین (اسپندکس) دارند. درصد بالاتری از الاستین باعث ایجاد کشش بیشتر می شود که می تواند به خصوص برای کسانی که تمایل دارند شلوار خود را در قسمت تنگ، سایز کنند بسیار خوب باشد. افزودن مواد اضافی نیز می تواند یک نعمت واقعی در مسیر باشد ، و حتی هنگام برپایی چادر و حرکت در اطراف اردوگاه گزینه ای ایده ال باشد. شلوار های Ferrosi و Arc’teryx Lefroy از ۸۶ درصد نایلون و ۱۴ درصد اسپندکس ساخته شده اند در حالی که Fjallraven تمام پلی استر و پنبه است.

علاوه بر شلوار نایلونی پیاده روی، شلوار نازک مانند مدل های Arc’teryx Gamma LT ، REI Co-op Activator و Outdoor Research Cirque II نیز در بازار موجود هستند. این شلوارها در اصل سخت تر و مقاوم تر در برابر آب و هوا هستند که برای شرایط کوهستانی ، آب و هوای خنک تر و هنگام بارش مناسب هستند. با این حال، برای آب و هوای واقعا مرطوب، ممکن است ارزش انتخاب یک مدل کاملاً ضد آب مانند Marmot PreCip Eco را داشته باشید ، که یک شلوار بارانی است که شما را خشک نگه می دارد ، اما برای مسافرت های طولانی مدت فاقد تنفس است.

Arc'teryx Lefroy (AirPerm fabric)

وزن بهترین مارک شلوار کوهنوردی

برخلاف دیگر وسایل بیرون از خانه ، برای اکثر کوهنوردان وزن دقیق شلوار مهم ترین نکته نیست ( شما معمولاً آن را روی پشت خود حمل نمی کنید). با این حال ، اگر در کوله پشتی خود شلوار حمل می کنید ، طرح های سبک و قابل بسته بندی مانند Outros Outdoor Research Ferrosi و Montane Terra Pack گزینه های عالی هستند. در سوی دیگر  برای ماجراجویی های کوهستانی که به حفاظت و دوام بیشتر در برابر آب و هوا احتیاج دارید ، تحمل وزن اضافی برای شلوار ارزش دارد.

جیب ها

جیب برای همه مناسب نیست. اغلب طبیعت گردها ترجیح می دهند به شلوارهای پیاده روی خود وزن زیاد اضافه نکنند. اما سازماندهی می تواند برای برخی مزیت محسوب شود. شلوارهای طبیعت گردی معمولاً چند گزینه ذخیره سازی خوب را در قالب یک یا دو جیب بار ارائه می دهند. یکی از برجسته ترین شلوارهای جیب دار لیست ما  کوهل Renegade Convertible است . این شلوار دارای گزینه های ذخیره سازی خلاقانه با زیپ بزرگ ران و جیب هایی به سبک محفظه است. اندازه های مختلف به این معنی است که شما باید بتوانید تقریباً برای هر چیزی که تصمیم به حمل آن دارید ، نقطه ای پیدا کنید. اما اگر دنبال طرح ساده تر با جیب جانبی هستید مدل prAna Stretch Zion گزینه بسیار ایده الی است.

prAna Stretch Zion hiking pant (zippered side pocket)

زانوها و شانه های مفصلی در بهترین مارک شلوار کوهنوردی

دو ویژگی طراحی شگفت انگیز که باید در جستجوی شلوار کوهنوردی به آن توجه کنید ، زانوهای مفصل دار و بخش خشتک که در شلوار تعبیه شده اند. زانوهای مفصلی با ایجاد خم طبیعی در ناحیه زانو شلوار ، حرکت راه رفتن فرد را تقلید می کند. بر خلاف یک شلوار سنتی و پا راست ، دامنه حرکتی بهبود یافته بلافاصله آشکار می شود. این ویژگی ها که در ابتدا در بین کوهنوردان که نیاز به تناسب اندام مناسب، بسیار محبوب بودند ، به زیبایی وارد دنیای شلوارهای کوهنوردی شده اند. هزینه های اضافی در ارتباط با پیچیدگی بیشتر در ساخت شلوار وجود دارد ، بنابراین در پیاده روی های کوتاه مدت در مسیرهای راحت و یا با بودجه مناسب احتمالاً بدون این گزینه ها میسر است. اما تقریباً مزایای بهره مندی شلوار از این دو ویزگی ملموس است، بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم که بودجه خود را افزایش دهید و شلواری را انتخاب کنید که شامل هر دو باشد. این موارد فقط باعث راحتی بیشتر می شود.

بهترین مارک شلوار کوهنوردی

کمربندها و تنظیم کننده های کمر

محاسبه دقیق در تناسب اندام اغلب می تواند کار سختی باشد ، بنابراین مواردی که بین اندازه ها (مانند اندازه واقعی شما) قرار می گیرند، واقعاً از کمربندی با کمی قابلیت تنظیم قدردانی می کنند. کمربند یکپارچه با قابلیت بزرگ و کوچک کردن و کم حجم بودن معمولا از توری ساخته شده است و شبیه یک کمربند کوتاه هستند. تنها نکته منفی کمربند یکپارچه ، به ویژه کمربندی که دور کمر شما می پیچد ، حجم اضافی آن هنگام قرار دادن در کوله پشتی می باشد.

Hiking pants integrated belt

مقاومت در برابر آب

هیچ شلوار کوهنوردی که بخواهید در سفر تابستانی با کوله پشتی همراه داشته باشید ، واقعاً ضد آب نخواهد بود. دلایل آن همان دلیلی است که شما اغلب با یک ژاکت کاملاً ضد آب در حال پیاده روی نیستید مگر اینکه واقعاً باران ببارد: آنها فقط به خوبی نفس نمی کشند. بنابراین وقتی باران شروع به باریدن می کند ، شلوارهای کوهنوردی چقدر خوب هستند؟ بسته به مدل ، آنها در واقع می توانند مجریان بسیار خوبی باشند. و در نتیجه ، ما اغلب ترجیح می دهیم شلوارهای پیاده روی خود را بر تن داشته باشیم تا اینکه با یک شلوار بارانی در زیر دوش باران تعویض کنیم. اکثر شلوارهای طبیعت گردی به لطف یک پوشش دافع آب مقاوم (که اغلب به عنوان DWR ذکر شده است) باران های سبک را تحمل می کنند ، که باعث می شود قطرات منجوق شوند و از بین بروند. و تا زمانی که از ساخت پنبه ای معمولی اجتناب کنید ، ترکیبات نایلونی چندان مستعد جذب رطوبت نیستند.

بهترین برند شلوار کوهنوردی

ضخامت و دوام

ضخامت نقش مهمی در بهتر شدن کاربردهای یک شلوار کوهنوردی دارد. شلوارهای نازک گرمسیری و تابستانی تا شلوارهای نازک ضخیم متوسط ​​در رده “شلوارهای پیاده روی” با پارچه های نازک و قابل تنفس خود در دمای گرم برتری دارند. شلوارهای ضخیم تر برای استفاده در مناطق کوهستانی و استفاده زمستانی سبک بسیار مناسب است. به خاطر داشته باشید ، انداختن یک لایه زیرین می تواند بسیاری از شلوارهای ۳ فصل را در زمستان نیز مناسب کند.

Arc'teryx Gamma LT

شلوارهای کتانی و رول آپ

با قابلیت زیپ کردن و تبدیل به شورت ، شلوارهای کانورتیبل یک انتخاب محبوب برای کوهنوردان در طول سال و ماجراجویان در فضای باز است. مزایای آن به آسانی آشکار است: سبک ۲ در ۱ به این معنی است که نیازی به پوشیدن لباس اضافی نیست و این یک فرایند سریع برای افزایش تهویه پا است. جای تعجب نیست که بسیاری از شلوارهایی که در لیست “بهترین های ما” قرار گرفته اند دارای مدل قابل تبدیل هستند.

 انعطاف پذیری یک شلوار قابل تبدیل از ویژگی های برتر آن است اما در استفاده ، هنوز برای همه مناسب نیست. خارج از نگرانی های احتمالی که برخی در مورد ظاهر دارند ، شلوارهای زیپ دار اغلب به آن اندازه که فکر می کنید کاربردی نیستند. استفاده از زیپ های اضافی می تواند دردسرساز باشد و صرف نظر از طراحی ، وزن و حجم بیشتری را به همراه دارد. و در طراحی شلواری که باید نقاط اضافی زیپ ها را در خود جای دهد ، اغلب تناسب بیشتری خواهید داشت. یکی از بهترین طرح های موجود در بازار ، Kuhl Renegade است که حتی با داشتن زیپ های کم ارتفاع ، هنوز کمی بزرگتر از یک شلوار کوهنوردی معمولی است. در نتیجه ، شلوارهای رول رو به افزایش در هر دو سبک مردانه و زنانه می شود. مزیت بزرگ این مدل شلوار ها این است که مجبور نیستید با زیپ درگیر باشید ، تنها چیزی که لازم است یک دکمه کم مشخصات و چند زبانه برای محکم نگه داشتن بخش پاهای شلوار است و بسیاری از مزایای تهویه زیپ را دریافت خواهید کرد.

prAna Stretch Zion hiking pant

شلوار کوهنوردی در مقابل شورت کوهنوردی

اگر قصد سفر یک شبه با کوله پشتی در آب و هوا نامناسب دارید، شلوار بهترین انتخاب است. اما کوهنوردانی که در ماه های گرم تابستان فعالیت می کنند، با یک تصمیم دشوار روبرو می شوند: شلوار یا شورت؟ انتخاب شلوارهای تمام قد به شما محافظت بهتری در برابر آفتاب می دهد و از ورود خاک و سنگ به کفش جلوگیری می کند. علاوه بر این ، آنها گزینه ترجیحی برای افزایش فنی یا پیشنهادات قله هستند تا تعداد خراش ها یا بریدگی هایی را که هنگام برخورد کردن به سنگ ها یا شاخه ها می گیرید کاهش دهند. اما خیلی ها عاشق شورت برای پیاده روی های روزانه در مسیرهای هموار هستند. شورت ارزان تر است (معمولاً حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومن کمتر از یک شلوار هم رده) و آزادی حرکت و تهویه بهتری را ارائه می دهد. گزینه نهایی دیگر که پیش روی دارید، شلوارهای کانورتیبل است که به شما این امکان را می دهد که بین سبک ها جابجا شوید.

شورت کوهنوردی

بحث نهایی

ما در این مقاله سعی کردیم ضمن معرفی بهترین مارک شلوار کوهنوردی  ۲۰۲۱  مشاوره کامل خرید شلوار کوهنوردی مناسب را نیز در اختیار شما قرار دهیم. البته ممکن است شلوارهای پیاده روی و کوهنوردی لیست ما در ایران به سختی پیدا شوند اما در صورتی که علاقمند به خرید شلوار کوهنوردی باشید قطعا محصول موردنظرتان را از ایران یا کشورهای همسایه تهیه می کنید. البته به لطف نمایندگی فعال مونتین پوشاک کوهنوردی و پیاده روی مونتین در بازار ایران قابل تهیه می باشد و شما می توانید محصولات این برند معتبر انگلیسی را در ایران تهیه نمایید. به طور خلاصه در هنگام خرید شلوار مناسب این نیازهای شما ست که یک محصول را بهتر از دیگیری می کند و چه بسا یک شلوار ارزان قیمت برای استفاده شما بسیار ارزش مند تر از نسخه گران قیمت برند دیگری باشد. امیدواریم توانست باشیم در این مقاله به شما در خرید بهترین مارک شلوار کوهنوردی کمک کرده باشیم.

دسته بندی کمپینگ و کوهنوردی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

4122+ محصولات
14746+ سفارشات تکمیل شده
7258+ کاربران
35+ مطالب وبلاگ

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین پیشنهادها و تخفیف های ما زودتر از بقیه با خبر شوید!

نمادهای ما

logo-samandehi
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت