سایزبندی کفش اسکیت دیدگاه خود را بنویسید

سایزبندی کفش اسکیت و عدم دقت در انتخاب سایز درست، اشتباه شماره یک از اسکیت بازان است. اگر کفش اسکیت مناسب سایز پای شما نباشد، در حین اسکیت و حتی ایستادن دچار مشکل می شوید. سایزبندی کفش اسکیت بسته به نام تجاری و سازنده متفاوت است، بنابراین سایز کفش اسکیت خود را به عنوان یک نقطه شروع در نظر بگیرید، نه اینکه فرض کنید که شما دقیقا همان سایزبندی کفش اسکیت را نیاز دارید.

راهنمای سایزبندی کفش اسکیت

پس از قرار دادن پای خود در کفش اسکیت، انگشتان پا باید نزدیک انتهای اسکیت قرار بگیرند، اما نباید احساس فشار یا پیچ خوردن انگشتان پا را داشته باشید. همچنین نباید پاشنه پای شما آزاد باشد و تحت فشار نیز نباشد تا سایزبندی کفش اسکیت به صورت درست انجام شده باشد. کفش های اسکیت همیشه با پای شما تناسب کاملی ندارند، اما راه حل هایی برای این مشکل موجود می باشد. در جدول زیر راهنمای سایزبندی کفش اسکیت براساس اندازه پا آورده شده است.

سایزبندی کفش اسکیت
سایزبندی کفش اسکیت

نحوه تغییر سایز کفش اسکیت

بیشتر اسکیت های بچگانه قابلیت تنظیم سایز دارند و آن ها را می توان ۲ تا ۴ سایز بزرگتر از اندازه واقعی پا تنظیم کرد. اگر قصد خرید یک اسکیت قابل تنظیم را دارید، کفشی را انتخاب کنید که هم اندازه کفش معمولی فرزندتان باشد تا رشد آن ها مانع راحتی و ایمنی کفش نشود. کفش اسکیت رادیوس بچگانه موجود در فروشگاه ما یک کفش اسکیت با قابلیت تنظیم سایز و با قیمت بسیار مناسب است.

کفش اسکیت RADIUS
کفش اسکیت RADIUS

 تغییر سایز در کفش های اسکیت رولربلید بچگانه بیشتر دیده می شود. در ویدیوی زیر می توانید نحوه تغییر سایز کفش اسکیت را مشاهده کنید.

این مطلب را هم ببینید  اسکیت خطی (inline)

برای تناسب سایزبندی کفش اسکیت بزرگسالان می توان از کفی های کفش جدید استفاده کرد. کفی های اورجینال کفش اسکیت نازک هستند و معمولا پشتیبانی زیادی از پاهای شما نمی کنند با خرید کفی های جدید امکان ایجاد پشتیبانی برای قوس کف پای شما نیز بوجود می آید و تجربه یک اسکیت سواری عالی برای شما فراهم می شود. همچنین جوراب های خاصی برای اسکیت سواری تولید شده اند که با جوراب های معمولی متفاوت هستند. این جوراب ها نازک تر است و امکان تنفس را برای پای شما فراهم می کند. این جوراب ها از عرق کردن پای شما جلوگیری کرده و پای شما را خشک نگه می دارند و تجربه اسکیت سواری را برای شما لذت بخش می کنند.

 

تعیین سایز کفش اسکیت

ما سه نوع کفش اسکیت تفریحی، اسکیت هاکی و اسکیت بچگانه داریم و نوع تعیین سایز و انتخاب سایزبندی درست بستگی به نوع اسکیت و کاربری آن دارد. در زیر سعی می کنیم شما را با این موارد آشنا نماییم.

سایز مناسب کفش اسکیت تفریحی

اسکیت های تفریحی و تناسب اندام متداول ترین نوع اسکیت هستند که اگر چند نکته را رعایت نمایید، می تواند بسیار مناسب و مفید باشند. سایز مناسب این اسکیت ها به طور معمول به اندازه کفش های معمولی شما و یا نصف سایز کوچکتر برای عملکرد مناسب تر می باشند. برای داشتن تناسب سایز این نوع کفش اسکیت، شما باید وضعیت پاشنه را در هنگام پا زدن و در حالت استایل اسکیت سواری با زانو های خم بررسی نمایید.

این مطلب را هم ببینید  آموزش کامل و ویدیویی تعویض چرخ اسکیت

شایع ترین اشتباه در اندازه گیری سایز اسکیت تفریحی، تست سایز آن در هنگام ایستادن عادی است، در حالی که باید تعیین سایز درست آن در هنگام پا زدن با زانو خم و اسکیت سواری باشد. همین امر موجب می شود که اغلب فکر کنند که سایز کفش اسکیت بسیار کوچک است و کفشی با نیم تا یک سایز بزرگتر تهیه کنند، در حالی که کفش اسکیت شان کامل متناسب است. کفش اسکیت رکسا بیتلز جز کفش های اسکیت تفریحی به همراه تمام لوازم ایمنی و با قیمت بسیار مناسب است و می تواند بهترین انتخاب در کفش های اسکیت تفریحی باشد. وان اسپورت واردکننده اصلی کفش های رکسا در خرید این محصول شما را کاملا راهنمایی می نماید.

کفش اسکیت روکسا مدل Beetle
کفش اسکیت روکسا مدل Beetle

سایز مناسب کفش اسکیت بچگانه

بیشتر ما مایلیم که کفش اسکیتی برای فرزندان در حال رشدمان تهیه کنیم که مدت بیشتر بتوانند از آن استفاده کنند. خوشبختانه کفش های اسکیت بچگانه قابلیت تغییر ۲تا ۴ سایز را دارند و می توانند برای مدت بیشتری نیاز فرزندانمان را به کفش اسکیت مناسب فراهم کنند. اغلب کفش های اسکیت تفریحی و سرعت سایز ثابتی دارند و امکان تغییر آن وجود ندارد.

نکته مهم در تهیه کفش اسکیت کودکان خرید سایز متناسب با اندازه کفش آن ها می باشد و بهتر است از خرید کفش اسکیت سایز بزرگتر پرهیز کنیم. هنگامی که کفش اسکیت متناسب با سایز پای فرزندمان تهیه نماییم پس از تغییر سایز پا کودکمان می توانیم به مرور سایز کفش را بزرگتر نماییم. پس بهتر است انتخاب سایز اولیه اسکیت متناسب با سایز کفش حال حاضر فرزندمان باشد نه کوچکتر و نه بزرگتر. در رده کفش های اسکیت بچه گانه،  اسکیت بچگانه فیلا مدل wizy و x-one و  کفش اسکیت بچگانه رادیوس با قیمت ارزان تر  انتخاب های بسیار خوبی هستند.

این مطلب را هم ببینید  اسکیت خطی (inline)

 

کفش اسکیت RADIUS
کفش اسکیت RADIUS
کفش اسکیت Fila مدل X-One
کفش اسکیت Fila مدل X-One
کفش اسکیت Fila مدل Wizy
کفش اسکیت Fila مدل Wizy

 

0 دیدگاه

    پاسخی بگذارید