ورزش یوگا

ورزش یوگا و فواید آن دیدگاه خود را بنویسید

ورزش یوگا جز موثرترین فعالیت ها جهت تناسب اندام، تمرکز و کاهش استرس است. حرکات یوگا را می توان با کمترین هزینه در منزل انجام داد و تنها با تهیه یک مت یوگا و خواندن آموزش یوگا در اینترنت می توان اقدام به انجام تمرینات این ورزش کرد. ما در این مقاله تاریخچه یوگا را بررسی می کنیم و به شما می گوییم یوگا چیست؟ و تجهیزات مورد نیاز یوگا مثل مت یوگا را به شما معرفی می کنیم و حرکات یوگا را به شما آموزش می دهیم.

تاریخچه یوگا

تاریخچه ورزش یوگا به دلیل انتقال شفاهی متون مقدس و مخفی بودن آموزه های آن، مکان ابهام و عدم اطمینان زیادی است. نوشته های اولیه در مورد یوگا که بر روی برگ های شکننده نخل که به راحتی آسیب دیده در حال از بین رفتن یودند، رونویسی شده است. پیشرفت یوگا را می توان در بیش از ۵۰۰۰ سال پیش جستجو کرد ، اما برخی از محققان فکر می کنند که سن یوگا ممکن است تا ۱۰ هزار سال نیز باشد. تاریخ غنی یوگا را می توان به سه دوره اصلی نوآوری، تمرین و توسعه تقسیم کرد.

یوگا کلاسیک

آغاز یوگا توسط تمدن سند-ساراسواتی در شمال هند بیش از ۵۰۰۰ سال پیش توسعه یافت. واژه یوگا اولین بار در قدیمی ترین متون مقدس ، ریگ ودا ذکر شد. وداها مجموعه ای از متون بود که شامل آهنگ ها ، مانتراها و آیین هایی بود که توسط برهمن ، کشیش های بودایی استفاده می شد. یوگا به تدریج توسط برهمن ها و ریشی ها (بینندگان عرفانی)، پالایش و توسعه یافت و یک اثر عظیم شامل بیش از ۲۰۰ کتاب را به وجود آورده است. مشهورترین کتاب مقدس یوگیک Bhagavad-Gîtâ است که در حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح نوشته شده است.

در مرحله قبل از کلاسیک، یوگا مخلوطی از ایده ها، عقاید و تکنیک های مختلف بود که اغلب با یکدیگر در تضاد و تناقض بودند. دوره کلاسیک توسط یوگا-سوترا پاتانجالی، اولین نمایش منظم یوگا، تعریف شده است. مدتی که در قرن دوم نوشته شده است ، این متن مسیر RAJA YOGA را توصیف می کند ، که اغلب “یوگای کلاسیک” نامیده می شود. پاتانجالی تمرین یوگا را در یک “مسیر هشت پا” شامل مراحل دستیابی به سامادی یا روشنگری سازمان داد. Patanjali اغلب پدر یوگا در نظر گرفته می شود و Yoga-Sûtras او هنوز هم به شدت در بیشتر سبک های یوگای مدرن تأثیر می گذارد. پس از یوگا کلاسیک چند قرن پس از پاتانجالی ، استادان یوگا یک سیستم عملی ایجاد کردند که برای جوان سازی بدن و طولانی شدن عمر طراحی شده بود. آنها آموزه های وداهای باستان را رد کردند و بدن فیزیکی را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به روشنگری در آغوش گرفتند.

یوگا مدرن

در اواخر دهه ۱۸۰۰ و اوایل دهه ۱۹۰۰ ، استادان یوگا شروع به سفر به غرب کردند و توجه پیروان را به خود جلب کردند. این امر در پارلمان ادیان ۱۸۹۳ در شیکاگو آغاز شد ، زمانی که سوامی ویوکاناندا با سخنرانی های خود درباره یوگا و جهانی بودن ادیان جهان، حاضران را به تحسین واداشت. در دهه های ۱۹۲۰ و ۳۰ ، هاتا یوگا با کار تی کریشناماچاریا ، سوامی سیواناندا و سایر یوگی های هاتا یوگا به شدت در هند ترویج شد. کریشناماچاریا اولین مدرسه هاتا یوگا را در سال ۱۹۲۴ در میسور افتتاح کرد و در سال ۱۹۳۶ سیواناندا انجمن زندگی الهی را در کرانه رود مقدس گنگ تأسیس کرد. کریشناماچاریا سه دانش آموز تربیت کرد که میراث او را ادامه می دهند و محبوبیت هاتا یوگا را افزایش دادند. رسیدن یوگا به غرب همچنان با مشکل ادامه داشت تا اینکه ایندرا دیوی در سال ۱۹۴۷ استودیوی یوگای خود را در هالیوود افتتاح کرد. از آن زمان ، بسیاری دیگر از معلمان غربی و هندی پیشگام شده اند تا یوگای هاتا را رواج داده و میلیون ها پیرو کسب کرده اند. یوگای هاتا اکنون دارای مکتب ها یا سبک های مختلفی است که همگی بر بسیاری از جنبه های مختلف تمرین تأکید دارند.

یوگا چیست؟

مجموعه ای از تمرینات خاص ، به نام ژست ، همراه با تکنیک های خاص تنفس و اصول مراقبه ، عناصر اصلی یک آموزش یوگا هستند. اگر ژست باعث درد شود یا خیلی دشوار به نظر برسد، تغییراتی وجود دارد که می تواند برای کمک به دانش آموزان ایجاد شود. از وسایلی مانند آجر، پتو و حتی صندلی برای کمک جهت انجام حرکات یوگا می توان بهره برد. یوگا برای همه مناسب نیست: بهترین تمرین یوگا برای شما به نیازها و اهداف فردی شما بستگی دارد.

دکتر تیموتی مک کال ، نویسنده کتاب “یوگا به عنوان دارو” می گوید ، علاوه بر این ، تمرکز یوگا بر روی نفس می تواند شما را آرام کند و به شما کمک کند یاد بگیرید که بیشتر مراقب بدن خود باشید و این می تواند به شما کمک کند تا با آسودگی بیشتری زندگی کنید.

زمینه اصلی یوگا ، تمرینات توسعه معنوی برای آموزش بدن و ذهن برای مشاهده خود و آگاهی از ماهیت خود بود. اهداف یوگا پرورش قدرت تشخیص ، آگاهی ، خودتنظیمی و آگاهی بالاتر در فرد است. همان طور که شکاف بین کسانی که بدنبال رشد جسمی هستند در مقایسه با افرادی که بدنبال رشد معنوی هستند ، گسترش یافته است.

یوگای عرفانی

یوگا از همان ذهنی نشات می گیرد که دیگر ارتباط خود را با نوساناتش متوقف می کند. دیدن ریشه های وجودی آن ، فراموش کردن بار مادی جهان است. ما در سیاره ای زندگی می کنیم که به دور خورشید می چرخد ​​، در یک منظومه شمسی در کهکشان یکی از میلیون ها سیاره جهان است. یوگا پیوند با هستی در واقعیت واقعی آن است. در گذشته (کارما) ساکن نشویم. برای آگاهی یافتن ، خود را بشناسید و خود را در همه چیز درک کنید. زندگی در گذشته یوگا نیست. نوشتن در مورد یوگا یوگا نیست. متن ها قبلاً نوشته شده اند. بازآفرینی یوگا یوگا نیست. تبدیل یوگا به یک موضوع تبعیض آمیز یوگا نیست. پیدا کردن منشأ آن یوگا نیست. یوگا برای کمک به شما در درک این پدیده است که در آن وجود داریم. این به شما کمک می کند حقایق عمیق تری را که فقط به آنها اعتقاد دارید کشف کنید.

منظور از یوگا یک سیستم افزایش آگاهی و کاهش بیماری است. ورزش یوگا با ارائه خود به عنوان ابزاری با مزایای بسیار از جمله کاهش استرس، افزایش آرامش و انعطاف پذیری بیشتر، توانست وارد جریان اصلی مردم دنیا شود. این رشد از طریق سالن های ورزشی به عنوان چیزی که ظرفیت هوازی را پرورش می دهد و باعث ایجاد قدرت می شود ، ادامه یافته است. اما بسیاری از سالن های ورزشی که یوگا ارائه می دهند بدون آموزش خودآگاهی ضروری که یوگا را از هر تمایزی متمایز می کند ، بر تمرینات بدنی تأکید دارند. خودشیفتگی” ، که در بسیاری از ورزش ها غیر معمول نیست ، نتیجه تأکید بر ورزش است که هدف واقعی یوگا را نادرست تفسیر می کند. بله ، می توان توده عضلانی را افزایش داد و اندازه دور کمر را کاهش داد ، اما این هدف واقعی نیست. بسیاری از یوگا هایی که امروزه تمرین می شود در واقع همانطور شده است که ضد یوگا هستند.

۱۰ مورد از حرکات یوگا که باید انجام دهیم

در این بخش آموزش یوگا را با انجام ۱۰ حرکت زیر که یک تمرین کامل یوگا است، به شما آموزش می دهیم و تنها وسیله ای که نیاز دارید یک مت یوگا است. به آرامی حرکات را انجام دهید و یادتان باشد که هنگام حرکت نفس بکشید. مکث بعد از هر حرکتی که به نظر شما چالش برانگیز است،به خصوص اگر تنگی نفس دارید، مکث کنید و با تنفس به حالت عادی برگردید. ایده این است که قبل از رفتن سراغ حرکت بعدی، هر حالت را  به چند نفس عمیق نگه دارید.

حرکت کودک

این حرکت یوگا آرام بخش، موقعیت مکث پیش فرض خوبی است. قبل از رفتن برای حرکات یوگا بعدی می توانید از حرکت کودک برای استراحت و تمرکز مجدد استفاده کنید. به آرامی کمر، باسن، ران، زانو و مچ پا را کشیده و ستون فقرات، شانه ها و گردن را شل می کنید.

نکته ۱: اگر از ناحیه زانو آسیب دیدید یا از ناحیه مچ پا دچار مشکل شده اید یا اگر فشار خون دارید یا باردار هستید از این کار خودداری کنید.
نکته ۲: می توانید سر خود را روی بالشتک یا آجر یوگا قرار دهید. در صورت ناراحتی مچ، پا را می توانید زیر مچ پا قرار دهید.

آموزش یوگا

حرکت رو به پایین

حرکت رو به پایین هنگام کشش همستر ، قوس های پا، بازوها، شانه ها و کمر را تقویت می کند. همچنین می تواند به تسکین کمردرد کمک کند.

نکته۱: اگر مبتلا به سندرم تونل کارپال یا سایر مشکلات مچ دست هستید ، فشار خون دارید یا در مراحل آخر بارداری هستید ، این حالت توصیه نمی شود.
نکته۲: می توانید این حرکت را در حالی که آرنج روی زمین است انجام دهید، که این کار وزن را از روی مچ دست شما برمی دارد. همچنین می توانید از آجر در زیر دست خود استفاده کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.
نکته۳: بر توزیع وزن به طور مساوی از طریق کف دست و بلند کردن باسن خود به سمت بالا و عقب ، به دور از شانه ها ، تمرکز کنید.

آموزش یوگا

حرکت پلانک

حرکت پلانک یکی ار بهترین حرکات یوگا  است که به ایجاد قدرت در هسته ، شانه ها ، بازوها و پاها کمک می کند.

نکته۱: اگر به دنبال تنش دادن به شکم و ایجاد قدرت در بالاتنه هستید ، حالت پلانک خوب است.
نکته۲: اگر از سندرم تونل کارپ رنج می برید ، از حالت پلانک خودداری کنید. ممکن است مچ دست شما را سخت کند.
نکته۳: اگر کمردرد دارید با قرار دادن زانوها روی زمین می توانید این حرکت را اصلاح کنید.

حرکات یوگا

حرکت چهار دست و پا

اگر می خواهید در  روی حالت های پیشرفته تری مانند تعادل بازو یا وارونگی کار کنید، این آموزش بوگا  یک تمرین ایده ال است.

نکته۱: مانند پلانک ، این حالت باعث تقویت بازوها و مچ ها و تون شدن شکم می شود.
نکته۲: اگر به سندرم تونل کارپ ، کمردرد ، آسیب دیدگی شانه یا بارداری مبتلا هستید، این حرکت را انجام ندهید.
نکته۳: ایده خوبی برای مبتدیان است که با نگه داشتن زانوها روی زمین حالت را اصلاح کنند.

حرکات یوگا

حرکت کبرا

این حالت خم شدن پشت می تواند به تقویت عضلات پشت ، افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات و کشش قفسه سینه ، شانه ها و شکم کمک کند.

نکته۱: این پست برای تقویت کمر عالی است.
نکته۲: اگر به آرتروز در ستون فقرات یا گردن خود مبتلا هستید ، آسیب کمر یا سندرم تونل کارپ دارید، این حرکت را انجام ندهید.
نکته۳: حداکثر ۱۰ سانتی متر دست خود را بلند کنید و سعی نکنید دستان خود را صاف کنید.

حرکات یوگا

حرکت درخت

این حرکت یوگا فراتر از کمک به بهبود تعادل ، می تواند هسته ، مچ پا ، ساق پا ، ران و ستون فقرات را نیز تقویت کند.

نکته۱: برای کار بر روی تعادل و وضعیت بدن بسیار مناسب است.
نکته۲: اگر فشار خون پایین دارید یا هرگونه شرایط پزشکی که تعادل شما را تحت تأثیر قرار می دهد، شما می خواهید از این حالت صرف نظر کنید.
نکته۳: اگر تازه کار هستید یکی از دست های خود را برای حمایت روی دیوار قرار دهید.

آموزش یوگا

حرکت مثلث

حالت مثلث که بخشی از بسیاری از توالی های یوگا است، به ایجاد قدرت در پاها کمک می کند و باسن ، ستون فقرات ، قفسه سینه ، شانه ها ، کشاله ران ، همسترینگ و ساق پا را کش می دهد. همچنین می تواند به افزایش تحرک در باسن و گردن کمک کند.

نکته۱: این ژست برای ایجاد قدرت و استقامت عالی است.
نکته۲: در صورت سردرد یا فشار خون پایین از این حالت خودداری کنید.
نکته۳: اگر فشار خون دارید، سر خود را بچرخانید تا در حالت نهایی به پایین خیره شوید. اگر مشکل گردن دارید، سر خود را برگردانید تا به سمت بالا نگاه کنید. مستقیم به جلو نگاه کنید و دو طرف گردن را بلند نگه دارید.

حرکات یوگا

حرکت نیم پیچ نخاعی نشسته

این حالت پیچشی می تواند انعطاف پذیری پشت شما را افزایش دهد، در حالی که شانه ها ، باسن و سینه را کش می دهد. همچنین می تواند به رفع تنش در وسط کمر کمک کند.

نکته۱: برای آزاد کردن عضلات محکم اطراف شانه ها و بالا و پایین کمر.
نکته۲: اگر از ناحیه کمر آسیب دیدید این حرکت را انجام ندهید.
نکته۳: اگر خم شدن زانوی راستتان ناراحت کننده است ، آن را مستقیم جلوی خود نگه دارید.

آموزش یوگا

حرکت پل

این حالت خم به پشت است که باعث کشش عضلات قفسه سینه ، پشت و گردن می شود. همچنین باعث ایجاد قدرت در عضلات پشت و همسترینگ می شود.

نکته۱: اگر بیشتر روز را نشسته اید ، این حالت به شما کمک می کند تا قسمت بالای سینه خود را باز کنید.
نکته۲: اگر از ناحیه گردن آسیب دیدید از این حالت خودداری کنید.
نکته۳: اگر کمرتان شما را آزار می دهد می توانید یک آجر یوگا زیر لگن خود قرار دهید.

حرکات یوگا

حرکت جنازه

مانند زندگی ، کلاس های آموزش یوگا نیز به طور معمول با این وضعیت به پایان می رسند. این حرکت یوگا امکان آرامش  برای لحظه ای را فراهم می کند، اما برخی از افراد ماندن در این حالت را دشوار می دانند. با این حال ، هرچه این ژست را بیشتر امتحان کنید ، فرو رفتن در یک حالت آرامش بخش و مراقبه راحت تر است.

نکته: اگر احساس راحتی بیشتری نیاز دارید ، یک پتو زیر سر خود قرار دهید. همچنین اگر کمرتان حساس است یا شما را آزار می دهد می توانید پتو را جمع کرده و زیر زانوی خود قرار دهید.

آموزش یوگا

 

تجهیزات مورد نیاز برای آموزش یوگا

ورزش یوگا به تجهیزات خاصی نیاز ندارد ولی تهیه مت یوگا ، حوله یوگا، کش پیلاتس ، آجر و جوراب یوگا در انجام هر چه بهتر حرکات یوگا به شما کمک می کند و سرعت پیشرفت شما در آموزش یوگا را بالاتر می برد. در ادامه مطلب به معرفی این موارد می پردازیم.

مت یوگا

با توجه به این که حرکات ورزش بوگا اغلب در حالت درازکش و تعادل بر روی دست و پا می باشد، مت یوگا که نرم و استاندارد باشد به انجام بهتر حرکت کمک می کند. مت یوگا معمولا در ضخامت های گوناگون تولید می شود ولی ضخامت متداول ۶ و ۱۰ میل با ابعاد ۶۶×۱۸۰ سانتی متر می باشد. مت یوگا معمولی معمولا بعد از مدتی استفاده پوست پوست می شود و در اثر استفاده مداوم و عرق کردن بو می گیرد ولی برای کسانی که زیاد تمرین انجام نمی دهند مناسب است.

نوع دیگر مت ، مت یوگا تی پی ای است که نسبت به مت معمولی دوام بالاتری دارد، پوست پوست نمی شود و در اثر کثیف شدن و استفاده مداوم بو نمی گیرد. همچنین مت TPE اغلب دورو هستند که هر سمت رنگی متفاوت دارد یعنی شما به دلخواه می تواند از هر دو سمت آن استفاده کنید.

مت یوگا TPE دورو 6 میل

نوع دیگر مت، مت یوگا حوله ای است. زیرانداز یوگا مدل حوله ای از آسیب‌دیدگی ورزشکاران جلوگیری می‌کند.از مزیت آن پایداری و جلوگیری از سرخوردن روی سطوح می باشد. به‌علاوه دارای ضخامت مناسبی بوده و قابل شستشو نیز است. این زیرانداز انتخاب سنجیده‌ای برای استفاده روزمره و ورزش در هر شرایطی است.

یوگامت حوله ای

کش پیلاتس

کش پیلاتس معمولا برای انجام حرکات یوگا پیچیده تر مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل کش معمولا در دو نوع ۲ متری و ۱٫۲ متری در بازار موجود است و در رنگ بندی مختلف، که هر رنگ کشش و مقاومت خاصی دارد تولید شده اند. مقاومت کش ها معمولا از سبک شروع شده و تا مقاومت سنگین موجود می باشد. کش پیلاتس انعطاف و محدوده حرکتی شانه ها را افزایش داده، عضلات ناحیه بالایی کمر را تقویت کرده، وضعیت بدنی را بهبود بخشیده و عضلات میانی بدن را نرم می کند.

چوب یوگا

از چوب یوگا معمولا به عنوان وسیله کمکی در حین حرکات تمرین تعادل استفاده می شود. این چوب ها معمولا در رنگ بندی متنوع و اندازه های ۱۲۰ سانتی متری تا ۱۵۰ سانت تولید می گردد.

آجر یوگا

آجر یوگا به انجام حرکات پیشرفته ایمنی افزوده و تکیه گاهی محکم و راحت را برای انجام مدیتیشن، بالا رفتن و انجام حرکات ایستاده می باشد. این وسیله ابعادی در حدود آجر سفالی دارد و در رنگ بندی مختلف برای انواع سلیقه ها تولید می شود. استفاده از یک آجر یوگا در حفظ قرار گیری مناسب و به چالش کشیدن خود به وسیله تمرینات کششی عمیق تر به فرد کمک می کند.

جوراب یوگا

جوراب های یوگا برای جلوگیری از لیز خوردن پا طراحی شده و با جنس پارچه طبیعی که دارند به افراد کمک می کنند تا در هنگام دوری از خانه و نداشتن مت به انجام برنامه یوگای خود ادامه دهند.

فواید  ورزش یوگا

  • کمر درد را کاهش می دهد
  • تقویت استخوان ها: یوگا در مقایسه با سایر ورزش های کنترلی ، تراکم استخوان در ستون فقرات و باسن را افزایش می دهد.
  • بهبود تعادل: نتایج یک مطالعه نشان داد ورزشکاران مرد تعادل بهتری را پس از ۱۰ هفته کلاس یوگا نسبت به یک گروه از افراد ورزش های کنترلی دیگر کسب کردند.
  • جلوی زوال ذهنی را بگیرید: افرادی که ترکیبی از یوگا و مدیتیشن بر خلاف تمرین آموزش مغز انجام دادند ، در تست حافظه فضایی ، نوعی یادآوری که برای تعادل ، درک عمق و توانایی شناخت اشیا و پیمایش در جهان مهم است ، عملکرد بهتری داشتند.
  • کاهش استرس: مطالعه بر روی ۷۲ زن نشان می دهد که یوگای به کاهش ناراحتی ذهنی و علائم روانی و جسمی استرس کمک می کند.
  • افسردگی را برطرف کنید : یک مطالعه بر روی معدنچیان ذغال سنگ مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریوی ، یا COPD نشان داد ورزش یوگا برای کاهش افسردگی و اضطراب ایده ال است.

انواع کلاس های ورزش یوگا

چند نوع کلاس و سبک ورزش یوگا یا سالن بدن سازی وجود دارد که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم.

هاتا: بیشتر سبک های یوگا که امروزه در دنیا آموزش داده می شود ، نوعی یوگای هاتا است که اصطلاحی کلی است و به جای فلسفه یا مراقبه یوگا ، به قسمت فیزیکی یوگا اشاره دارد. یک کلاس یوگای هاتا به احتمال زیاد ترکیبی از حالت ها و تمرینات تنفسی است ، اما سخت است که بفهمید چالش برانگیز است یا آرام. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطح کلاس هایی که فقط به عنوان یوگای هاتا توصیف می شوند ، با مدرسه یا معلم مشورت کنید.

یوگای اشتانگا: این یک سبک چالش برانگیز از ورزش یوگا است که حول یک سری سلسله مراتب از سکانس های یوگا متمرکز شده است که به طور سنتی ، دانش آموزان خودشان تحت هدایت یک معلم تمرین می کنند. اگر فکر می کنید یوگا تمرین نیست ، کلاس آشتانگا را امتحان نکرده اید. کلاس ها شامل حالت های پیشرفته مانند تعادل بازو و وارونگی می باشد. به دانشجویان مبتدی توصیه می شود که با معلم باتجربه درس بخوانند. کلاس های اشتانگا همچنین اغلب شامل آموزه هایی در فلسفه یوگا می باشد.

یوگای قدرت: همانطور که از نام آن پیداست ، یوگا قدرت یک سبک چالش برانگیز از یوگا است که با هدف قدرت سازی انجام می شود. این کلاس ها شامل ژست های پیشرفته و وارونگی مانند پایه های سر و پایه های دستی است که به قدرت زیادی نیاز دارند.

Vinyasa یا Flow: این کلاس ها معمولاً از یک توالی جریان کاملاً پرانرژی از حالت های یوگا تشکیل می شوند که – بسته به سطح – حالت های پیشرفته ای مانند تعادل بازو ، پایه ها ، پایه های شانه و پایه های دست را شامل می شوند. بسیاری از کلاسهای vinyasa به انتخاب معلم همراهی موسیقی دارند.

Iyengar: عاشق یادگیری نحوه کار عضلات و مفاصل با هم هستید؟ این سبک یوگا برای شماست. یوگای یانگار بر دقت در حالت های یوگای شما تمرکز دارد. کلاس های Iyengar به دلیل استفاده از وسایل جانبی ، از جمله پتو ، آجر ، بند و تقویت کننده شناخته می شوند تا به دانشجویان کمک کنند حرکات یوگا را انجام دهند که در غیر این صورت امکان انجام آنها را ندارند. کلاس ها همچنین می توانند شامل طناب هایی باشند که برای انجام وارونگی و حالت های دیگر بر روی دیواره ها مهار می شوند.

Bikram یا Hot Yoga: گرما را دوست دارید؟ یوگا بیکرام مجموعه ای متشکل از ۲۶ حالت است که در یک اتاق گرم تا ۱۰۵ درجه انجام می شود ، که گفته می شود کشش عمیق تری را ایجاد می کند و یک تمرین قلبی عروقی بهتر را فراهم می کند. برخلاف اکثر کلاس های یوگا ، کلاس های Bikram همیشه در اتاق هایی با آینه انجام می شود. یوگای گرم به هر کلاس یوگا گفته می شود که در یک اتاق گرم با دمای از ۸۰ تا ۱۰۰ درجه قابل انجام است.

یوگای ترمیمی: اگر به دنبال کمی آرامش بیشتر از کلاس یوگای خود هستید ، یوگای ترمیمی برای شما مناسب است. این سبک یوگا معمولاً شامل چند حالت آرام است که برای مدت زمان طولانی برگزار می شود. حالت های ترمیمی شامل پیچش های سبک، چین های نشسته به جلو و خمیدگی های ملایم به عقب است که معمولاً با کمک بسیاری از وسایل از جمله پتو ، آجر و تقویت کننده انجام می شود.

یین یوگا: آیا به دنبال نوع جدیدی از تجربه کشش هستید؟ هدف یین یوگا کشش بافت همبند اطراف لگن ، استخوان خاجی ، ستون فقرات و زانوها برای تقویت انعطاف پذیری است. این یک سبک آرام از یوگا است و به سرعت به شما نشان می دهد که چقدر در بی حرکت نشستن مهارت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید