تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع بدون نیاز به رژیم لاغری

تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع بدون نیاز به رژیم لاغری دیدگاه خود را بنویسید

در این مقاله ما قصد داریم ۱۰ مورد از تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع بدون نیاز به رژیم لاغری که برای شما اندام زیبا و تناسب اندام را به ارمغان می آورد، معرفی کنیم. همچنین تجهیزات مناسب برای انجام این تمرینات را به شما معرفی کنیم.

آیا دنبال کوچک کردن شکم با تمرینات بدنسازی در خانه هستید؟ آیا چربی شکم باعث بی خوابی شما در شب شده است؟ آیا دنبال داشتن اندام زیبا در دوران بارداری هستید؟ اگر پاسخ شما بله است، شما باید برخی از تغییرات در شیوه زندگی تان را برای به دست آوردن رویاهایتان انجام دهید. بدون شک، چربی شکم  زیبا نیست، و اگر در زمان مناسب، محدود و کنترل نشود، می تواند اثرات جدی بر سلامت در دراز مدت داشته باشد.

اگر فکر می کنید تنها رژیم لاغری غذایی، چربی شکم شما را می سوزاند، سخت در اشتباه هستید. اگر واقعا می خواهید وزن کم کنید،باید یک ساعت ورزش را برای کاهش چربی شکم و زیبایی اندام در برنامه روزانه خود قرار دهید. در اینجا، ما یک لیست از ۱۰ تمرینی که می تواند به شما در کوچک کردن شکم و تناسب اندام، سریعتر از آنچه که تصور می کنید کمک کند، معرفی می کنیم.

بهترین تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع

 

۱-دراز نشست(Crunches):

هیچ تمرینی سریع تر از دراز نشست در آب کردن چربی شکم کارایی ندارد.برای انجام این تمرین روی یک تشک یا زمین دراز کشیده، سپس زانوهای خود را خم کنید و پاها را روی زمین بگذارید. همچنین شما می توانید پاهای خود را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به زمین قرار دهید. دست های خود را بلند کنید و آنها را در پشت سر خود بگذارید یا روی سینه خود قرار دهید. خودتان را از زمین بالا بکشید و سعی کنید پشت خود را از زمین جدا کنید. برای اینکه به کمر شما فشار وارد نشود ۱۰-۲۰ سانتی متر جدا کردن پشت از زمین کافی است. سپس به وضعیت قبلی خود یعنی حالت درازکش روی زمین برگردید. این تمرین را هر روز ۱۰ بار و دو یا سه ست انجام دهید.

درازنشست برای لاغری سریع
درازنشست برای لاغری سریع

در صورت تمایل به انجام راحت این تمرین، می توانید میله دراز نشست را از فروشگاه ما تهیه کنید. برای خرید این محصول کلیک کنید.

میله درازنشست Liveup LS3187
میله درازنشست Liveup LS3187

 

۲-تمرین دوچرخه(Bicycle Exercise):

یکی از تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع حرکت دوچرخه در حالت درازکش است. بر روی زمین دراز بکشید و دست هایتان را در دو طرف بدن یا پشت سر خود مانند حالت درازنشست قرار دهید. پاهای خود را از زمین بلند کنید و آنها را در زانو خم کنید. زانوی راست خود را به سینه خود نزدیک کنید، پای چپ خود را ثابت نگه دارید. حالا پای راست خود را ثابت نگه دارید و پای چپ خود را به سینه تان نزدیک کنید. می توانید با حرکت دادن سر به طرفین در حین انجام این تمرین فشار تمرینی را بیشتر کرد. انجام این تمرین عمل دوچرخه سواری را شبیه سازی می کند. این تمرینات را نیز هر روز در ۳ ست ۱۰ عددی برای رسیدن به تناسب اندام، بدون رژیم لاغری انجام دهید.

تمرین دوچرخه برای لاغری شکم
تمرین دوچرخه برای لاغری شکم

 

۳-تمرین پلانک(Rolling Plank Exercise):

برای انجام این تمرین، بدن خود را روی زمین قرار دهید و زانو و آرنج خود را روی زمین بگذارید. گردن خود را با ستون فقراتتان تنظیم کنید. زانوهایتان را با تکیه گاه قرار دادن پنجه پا از زمین جدا کنید و به طور طبیعی نفس بکشید. این وضعیت را ۳۰ ثانیه حفظ کنید. برای ایجاد فشار بیشتر در حالی که شما در این موقعیت قرار دارید، می توانید پاهای خود را به نوبت، بالا برده و دوباره آن را به جای خود برگردانید. این حرکت باعث می شود که این ورزش نه تنها برای تنفس شما موثرتر باشد، بلکه ران و باسن شما را هم درگیر می کند. تمرین پلانک یکی از تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع بسیار مناسب است.

تمرین پلانک برای تناسب اندام
تمرین پلانک برای تناسب اندام

 

۴-تمرین صندلی کاپیتان(Captain’s Chair):

یکی از تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع  که همه شما باید انجام دهید، تمرین صندلی کاپیتان است. برای انجام این تمرین تناسب اندام، بر روی صندلی در حالتی که ستون فقراتتان مستقیم و شانه هایتان شل و رها است بنشینید. دست های خود را در دو طرف پشتی صندلی قرار داده و به کمک دستانتان خودتان را کمی جلو بکشید. نفس عمق بکشید. حالا همزمان با بیرون دادن نفس تان، پاهایتان را به سمت بالا بیاورید تا زانوی شما نزدیک سینه برسد. این وضعیت را پنج ثانیه ثابت نگه دارید. حال پاها را به آرامی پایین بیاورید و این حرکت را تکرار کنید. این تمرین را نیز هر روز در سه ست ۱۰ عددی تکرار کنید.

تمرین صندلی کاپیتان برای زیبایی اندام
تمرین صندلی کاپیتان برای زیبایی اندام

 

افراد حرفه ای تر این حرکت را می توانید با استفاده از توپ تناسب اندام انجام دهند و بدنسازی در خانه را حرفه ای تر تجربه کنند. برای تهیه این محصول کلیک کنید.

توپ بیضی پیلاتس و بدنسازی لایوآپ

 

۵-خم شدن به طرفین(Bending Side To Side):

این یک ورزش کامل دیگر برای کاهش چربی و کوچک کردن شکم است. برای انجام این تمرین صاف بایستید و دستانتان را در طرفین بدنتان قرار دهید. حالا پاهایتان را تا جایی که تعادل بدنتان به هم نخورد از هم جدا کنید.سپس بدن تان را به سمت راست خم کنید و تا زمانی که شما احساس فشار در کمر خود ندارید ادامه دهید. هنگام انجام این تمرین تناسب اندام، دست راست خود را روی کمرتان قرار دهید و دست چپ تان را به سمت بالا ببرید و این حالت را ۱۵ ثانیه حفظ کنید. سپس به حالت اولیه برگشته و این بار به سمت چپ خم شوید و ۱۵ ثانیه مکث کنید. به مرور پس از یک ماه می توانید زمان مکث را تا ۳۰ ثانیه افزایش دهید.

تمرین بدنسازی خم شدن به طرفین
تمرین بدنسازی خم شدن به طرفین

 

۶- پیاده روی(Walking):

یکی از بهترین تمرینات قلبی برای کاهش چربی شکم، راه رفتن است. تعجب کردید؟ آیا فکر می کنید این کار بسیار ساده است و موثر نیست؟ خوب، پس باید بدانید که پیاده روی یک روش عالی و موثر برای کاهش چربی شکم است. در حقیقت، پیاده روی یک چربی سوز عالی برای کل بدن است. اگر یک رژیم لاغری سالم همراه با قدم زدن در یک سرعت ثابت به مدت ۳۰-۴۵ دقیقه در روز را به مدت حداقل چهار تا پنج روز در هفته پیگیری کنید، شاهد کاهش تدریجی وزن خود خواهید بود.

پیاده روی متابولیسم شما را افزایش می دهد و ضربان قلب شما نیز افزایش می یابد. میزان متابولیسم با شدت بالا، کالری ها را با سرعت بیشتری می سوزاند، در نتیجه به از بین بردن چربی هایی که در اطراف شکم تجمع یافته اند، کمک می کند. در حقیقت، پیاده روی باعث کاهش آسیب می شود و تمرین خوبی برای مبتدیان است.

پیاده روی برای سلامت قلبی
پیاده روی برای سلامت قلبی

 

۷-دویدن(Running):

شما باید بدن تان را از هر روش ثابت تمرینی منع کنید. از این رو می توانید گاهی اوقات، نوع تمرینات را تغییر دهید. دویدن یک راه موثر برای حفظ ضربان قلب شما، سوختن کالری و کم کردن چربی شکم بدون نیاز به رژیم لاغری است. دویدن یکی از بهترین تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع است.

لاغری سریع با دویدن
لاغری سریع با دویدن

 

۸-آهسته دویدن(Jogging):

اگر دوست ندارید بدوید، بجای آن دویدن آهسته را امتحان کنید. تحقیقات نشان می دهد که دویدن آهسته در مقابله با چربی های ناخواسته در مقایسه با وزنه برداری موثرتر است. دویدن با قدم آهسته نوعی  ورزش هوازی یا ایروبیک است که برای مبارزه با چاقی و  تناسب اندام مناسب است.

دویدن آهسته برای لاغری شکم
دویدن آهسته برای لاغری شکم

۹-دوچرخه سواری(Cycling):

 

یکی دیگر از ورزش های قلبی است که به شما کمک می کند،تا چربی شکم تان را بدون رژیم لاغری با سوزاندن کالری از بین ببرید، دوچرخه سواری است. اطمینان حاصل کنید که ضربان قلب شما در طول دوچرخه سواری افزایش می یابد، تا بهترین نتیجه را از انجام این ورزش بگیرید.

لاغری سریع با دوچرخه سواری
لاغری سریع با دوچرخه سواری

 

۱۰-شنا(Swiming):

با شنا، شما از مزایای قلب و عروق، از دست دادن وزن و کوچک کردن شکم بهره مند می شوید. نوع شنا شما باید به سرعت و شدید باشد تا به شما کمک کند کالری بیشتری بسوزانید. شما می توانید ورزش شنا را یک یا دو بار در هفته، برای شروع  امتحان کنید.

برای تهیه بهترین لوازم شنا از بهترین برندها و با بهترین کیفیت می توانید به فروشگاه ما و بخش لوازم شنا مراجعه کنید. برای دسترسی سریع کلیک کنید.

شنا برای سوزاندن کالری
شنا برای سوزاندن کالری

تمرینات بدنسازی برای لاغری سریع بدون نیاز به رژیم لاغری و تنها با مقداری تغییر در نوع تغذیه ،به راحتی تناسب اندام را برای شما به ارمغان می آورد. پس همین الان بدنسازی در خانه یا پارک را شروع کنید و با انجام مرتب تمرینات بالا تناسب اندام و سلامت قلبی عروقی خود را تضمیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید